Młody Polak i lokata?

Czy młodzi mieszkańcy kraju na Wisłą są oszczędni? Czy posiadają na tyle wiedzy życiowej aby w ogóle być skłonnym do próby oszczędzania? Tak naprawdę jedno w tym jest pewnie, życie młodych Polaków nie jest łatwe. Wkraczając w dorosłość XXI wieku zderzają się z brutalną rzeczywistością, w której liczy się ciągły obrót pieniądza, zarabianie i walka o lepsze stanowisko w pracy. To powoduje, że problem oszczędności w tej grupie wiekowej jest bardzo złożony i analizować go należy z uwzględnieniem wielu kluczowych parametrów takich jak: wiek, płeć, wykształcenie oraz miejsce zamieszkania. Przy czym zawsze i wszędzie znajdą się wyjątki. Niemniej jednak starając się to usystematyzować należy stwierdzić, że młode pokolenie jest mniej oszczędne aniżeli wcześniejsze pokolenie Polaków.

Co zatem przez te kilkanaście lat się zmieniło? Otóż bardzo wiele. Po pierwsze spora trudność i wyzwanie w znalezieniu pracy. I nie chodzi tutaj już o wymarzone stanowisko, ale o jakąkolwiek pracę. Kiedyś bez względu na wykształcenie rynek pracy pochłaniał wszystkich. Dziś jednak nawet posiadając całą paletę umiejętności nie jest łatwo, nawet znajomość języków obcych nie gwarantuje powodzenia. To powoduje, że nie zarabiamy na tyle aby móc oszczędzać. Nawet jeśli „zaciśniemy pasa” i nieco odłożymy to ze względu na ciągły wzrost cen wydajemy na najpilniejsze potrzeby lub celem spełnienia swoich marzeń. To wszystko powoduje, że wychodzimy z założenia, że nie ma po co oszczędzać. Ale to nie wszystko z czym musi się borykać i zmagać młode pokolenie. Praca pracą ale mieszkać gdzieś trzeba. A o mieszkaniu marzymy od najmłodszych lat, kiedy to bawiąc się ze znajomymi budowaliśmy z koców prowizoryczne domy. Jest to zatem nasze fundamentalne marzenie, marzenie które kosztuje bardzo dużo i nawet mimo prób oszczędzana trudno jest zgromadzić pełną kwotę. Dziś wartość mieszkań jest ogromna, a jeszcze pokolenie wstecz miało się znacznie łatwiej. Do tego dochodzi fakt, że obecny świat to szalony świat konsumpcjonizmu oraz walki o lepsze życie. Jako jednostki ludzkie zbytnio koncentrujemy się na otoczeniu: co posiadają nasi znajomi, rodzina czy sąsiedzi, zapominając, że to prowadzi do zatracenia a nie do dbałości o lepsze jutro. Powinniśmy jednak odizolować się od tego „dzikiego” świata i z dumą podjąć za wszelką cenę próby oszczędzania. Bo jak wiadomo „grosz do grosza..” pozwoli nam zabezpieczyć przyszłość.

Sprawdź najnowsze oferty banków:
Kredyty gotówkowe zestawienie czerwiec 2024
Pożyczki pozabankowe zestawienie czerwiec 2024
Konta osobiste zestawienie czerwiec 2024
Lokaty bankowe zestawienie czerwiec 2024
Karty kredytowe zestawienie czerwiec 2024

Portal Kredytyfinanse.pl specjalizuje się w promocji ofert banków i ekspertów finansowych z Poznania. Na naszej stronie znajdziecie bezpłatne usługi pośrednictwa finansowego, aktualne oferty pożyczek pozabankowych, najlepsze promocje kredytów gotówkowych i hipotecznych, a także lokaty terminowe, karty kredytowe VISA oraz MasterCard w formie zestawień i porównań. W 2024 roku szczególnie polecamy bezpłatne konta osobiste oraz tanie kredyty samochodowe. Zapraszamy do kontaktu!