EnveloBank dla młodych – nowy projekt Banku Pocztowego

Bank Pocztowy od jakiegoś czasu jest gotowy na wprowadzenie swojego projektu EnveloBanku. Dedykowany dla młodych klientów banku, którzy zwykli korzystać z bankowości elektronicznej – wygodnej i szybkiej.

Bank Pocztowy odbiegał nieco od pozostałych banków, które na obsługę online postawiły już dawno. W ramach EnveloBanku dostępne będzie darmowe konto osobiste, ale do karty wydanej do rachunku mogą być naliczone opłaty. Innowacja to mobilna aplikacja. System bankowości internetowej opiera się o technikę RWD, pozwalający na dopasowanie się do rozmiaru ekranu z jakiego korzysta użytkownik, by wygodniej było obsługiwać konto internetowe.

Jak otworzyć EnveloKonto?

Można zrobić to za pomocą aktywacyjnego przelewu albo w placówce Banku Pocztowego. Darmowe konto umożliwi zniesienie opłaty za kartę Visa wydaną do rachunku (bez zwolnienia koszt karty to 5 zł miesięcznie) jedynie w zamian za wykonanie co najmniej jednej operacji bezgotówkowej z użyciem tejże karty oraz regularnych, miesięcznych wpływów na konto w wysokości minimalnej 1000 zł.

Co zyskają posiadacze EnveloKonta?

Przede wszystkim bezpłatne przelewy internetowe. Natychmiastowe to koszt 5 zł, chyba że dokonamy go przy użyciu aplikacji mobilnej (wówczas cena zmniejszy się do 2,50 zł). W ramach konta udostępnione zostaną bezpłatne wypłaty gotówki w bankomatach na terytorium Polski. Zainteresowani korzystaniem z tej funkcjonalności zagranicą mogą wykupić abonament, płatny 5 zł za miesiąc), dzięki czemu możliwa będzie wypłata zagranicą bez dodatkowej prowizji.

Dla zachęty dla klientów mobilnych bank udostępnia atrakcyjną lokatę na 2,5% dostępnej w aplikacji. Innym bonusem jest moneyback „EnveloBonus za e-zakupy” dla wszystkich posiadaczy konta w Envelo, gdzie zwrot wydatków naliczany będzie za rejestrowane i nadane Pocztą Polską przesyłki z zakupów internetowych. Od każdej takiej paczki można odzyskać 2 zł, w skali roku nie więcej niż 200 zł.

Na chwilę obecną nie przewidziano możliwości zaciągania kredytu czy karty kredytowej online. Przez 6 miesięcy od chwili uruchomienia Envelo nie będzie tez opcji korzystania z BLIKu. Nie można też będzie płacić przy użyciu Android Pay czy HCE, o autoryzacji biometrycznej tez nie ma mowy na dzień dzisiejszy, ale znając realia i te opcje zostaną niebawem przetestowane i wdrażane, by dorównać konkurencji i zachęcić młodsze pokolenie do wybrania rachunku w Envelo.

Sprawdź najnowsze oferty banków:
Kredyty gotówkowe zestawienie maj 2024
Pożyczki pozabankowe zestawienie maj 2024
Konta osobiste zestawienie maj 2024
Lokaty bankowe zestawienie maj 2024
Karty kredytowe zestawienie maj 2024

Portal Kredytyfinanse.pl specjalizuje się w promocji ofert banków i ekspertów finansowych z Poznania. Na naszej stronie znajdziecie bezpłatne usługi pośrednictwa finansowego, aktualne oferty pożyczek pozabankowych, najlepsze promocje kredytów gotówkowych i hipotecznych, a także lokaty terminowe, karty kredytowe VISA oraz MasterCard w formie zestawień i porównań. W 2024 roku szczególnie polecamy bezpłatne konta osobiste oraz tanie kredyty samochodowe. Zapraszamy do kontaktu!