Czym są pożyczki społeczne?

Pożyczki społeczne cechują się tym, że większość formalności łącznie z umową możemy załatwić drogą elektroniczną bez pośredników. Jest to z pewnością bardzo interesująca forma dla pożyczkobiorców, ponieważ mogą szybko i sprawnie załatwić całą sprawę. Aby zaciągnąć pożyczkę w ten sposób trzeba się zarejestrować na odpowiednim portalu. Tam też jest przeprowadzana weryfikacja wszystkich danych oraz sprawdzenie zdolności kredytowej. Trwa jednak dużo krócej niż w przypadku tradycyjnych banków. Każdy serwis oferujący tego typu usługi ma też trochę innej warunki. Dlatego też zarówno pożyczkobiorcy jak i pożyczkodawcy powinni dokładnie rozważyć wybór jednego z nich porównując warunki, które zazwyczaj można znaleźć w regulaminach. Każdy z tych portali pobiera opłaty za pośredniczenie w transakcji. W zależności od serwisu inaczej też wyglądają kwestie udzielenia samej pożyczki jak i spłacania rat. Niektóre z nich funkcjonują na takiej zasadzie, że pożyczka najpierw dociera do portalu, a ten dopiero przekazuje pieniądze pożyczkobiorcy, i na takiej samej zasadzie spłacane są raty, zaś inne nie ingerują w sprawy związane bezpośrednio z finansami.

Z pewnością jest to interesująca alternatywa zaciągania pożyczek. Dzięki temu, że wszystko możemy załatwić przez internet oszczędzamy dużo czasu. Warto jest jednak wszystko dobrze sprawdzić nim zdecydujemy się chociażby na wybór, któregoś z portali. Poza tym ustalmy z pożyczkodawcą warunki na jakich będziemy spłacali dług, liczbę rat i ich oprocentowanie. Wszystko należy spisać w formie umowy, którą każda ze stron powinna podpisać i otrzymać po jednym egzemplarzu. Dużą zaletą jest to, że możemy negocjować koszty pożyczki, więc korzystajmy z takiej możliwości.

Sprawdź najnowsze oferty banków:
Kredyty gotówkowe zestawienie styczeń 2024
Pożyczki pozabankowe zestawienie styczeń 2024
Konta osobiste zestawienie styczeń 2024
Lokaty bankowe zestawienie styczeń 2024
Karty kredytowe zestawienie styczeń 2024

Portal Kredytyfinanse.pl specjalizuje się w promocji ofert banków i ekspertów finansowych z Poznania. Na naszej stronie znajdziecie bezpłatne usługi pośrednictwa finansowego, aktualne oferty pożyczek pozabankowych, najlepsze promocje kredytów gotówkowych i hipotecznych, a także lokaty terminowe, karty kredytowe VISA oraz MasterCard w formie zestawień i porównań. W 2018 roku szczególnie polecamy bezpłatne konta osobiste oraz tanie kredyty samochodowe. Zapraszamy do kontaktu!